TÜRKELLİ'ye Hoş Geldiniz!

 

 

 

image1

İmece

Birlikte çalışmanın keyfi kaçtı mı ne!

image2

Türkelli

Konuklar gelmiş.

image3

Çakmak Kahvesi

Mehmet Çakmak kahvesi önü dolar taşardı.

image4

Çamur Ali kadırgada

Arkadaşlıkların tadı başkaymış

Kadırga'da Corona Virüs vakası sürüyor.

Türkiye'de hızla artan covid-19 vakaları aynı biçimde yaylaklarda da sürüyor. Vatandaşın bile bile lades demesi ise çok acı. Uyarıyı dinleyenler hayli az. Tabi dinlemeyenlerin ise tehlikeli boyutta taşıyıcı olarak ortada olmalarının, iş yapmalarının önü alınamıyor. Yeterli personel olmayışı ise tehlikeyi büyütüyor. Denetleme, önleme, ulaştırma için personelin yeterli hem sayı hem nitelikli olmaları elbette vatandaşı rahatlatacaktır.

Olaylar Kadırga Oğuz Yaylası'nda da sürüyor. Daha önce de olaylar görülmüştü.

Bu gün yeni bir vaka ise tehlikenin boyutunu göstermesi nedeniyle, hayli korkutucu. Karantinaya alınmış bir köyden (Çıtaklı) bir minibüs şoförü karantinadan çıkıyor ve yaylaya insan taşıyor. Bu nasıl bir mantık diyemiyoruz. "Vatandaş açlıktan ölecek değil ya çalışıyor" mantığı hakim çünkü. Videosunu çekip medyaya verildiğini bile bile çalışıyor. Oğlu da aynı minibüste, değişe değişe çalışıyorlar.

Durumun vehameti Oğuz Belediyesi eski Başkanı Hasan Hüseyin Algan'ın eşi Seniha'nın iki gün önce doktorların eve göndermesi ve ardından test sonucunun pozitif çıkmasıyla belli oluyor. Hala Kadırga Yaylası'nda olan aile şakın. Çeşitli yerlere baş vurulmuş elbette. Bekleniyor. Ne zaman gelecekleri personele bağlı.

Dileriz Türkiye kabusa dönüşmez.

Videoyu izleyebilirsiniz

Türkelli Köyü, (Oğuz Mahallesi) Beşikdüzü-Trabzon topraklarındadır.  

trzh-TWenfrdeitptrues
Turkey 56.0% Turkey
United States 21.4% USA
Russia 16.9% Russia
Germany 3.0% Germany

Total:

78

Countries
4450050
Today: 18