TÜRKELLİ'ye Hoş Geldiniz!

  

 

 

image1

İmece

Birlikte çalışmanın keyfi kaçtı mı ne!

image2

Türkelli

Konuklar gelmiş.

image3

Çakmak Kahvesi

Mehmet Çakmak kahvesi önü dolar taşardı.

Şakir Yenigün ile TELERÖPORTAJ 

Şakir Başkan olarak bildiğimiz Türkelli Köyü (Oğuz Mahallesi) eski Belediye Başkanı Şakir Yenigün ile bir TELERÖPORTAJ gerçekleştirdik. Onu yayınlıyoruz.

-Merhaba Başkan. Yakınlarda duyduk. Yakınlaşan 2019 yerel seçimlerinde Beşikdüzü Belediye Başkanlığına aday olmak üzere Beşikdüzü CHP İlçe Başkanlığından istifa etmiştiniz. Daha sonra başkan adaylığına dosya vermeden aday olmayacağınızı açıkladınız.

Gelişmeleri www.turkelli.com için açıklar mısınız?

-Merhaba.

Süreç ilçe başkanlığından istifa etmemle başladı. Önceki seçimlerde kaybettiğimiz Beşikdüzü Belediyemizi yeniden almak, ilçemize yeniden kazanımlar sağlamak amacımızdı. CHP Beşikdüzü ilçesinde güçlüdür.. Kazanabiliriz. Beşikdüzü halkı bu karakterde ve özelliktedir. Bu ortam vardı. 

Hazırlık yapmaya başladım. Çeşitli kesimlerle görüştüm. Tabi ayrıntılı olarak CHP içinde görüşmelerim oldu. Tabi ölçümler de yaptım. Gördüm ki; ortam geriliyor. Bunu istemiyorum. Başkan adaylığı ile seçilebilirsiniz.  Başkan adaylığı ile kaybedebilirsiniz. Benim kaybetmem ya da kazanmamdan çok CHP'yi - halkı düşündüm uzun uzun. Sorumluluk bana ait olacak. Elbette bu yük ağır. Diğer adaylarla kazanmayı denerim. Bu da kazanmış olmaktı. 

İşte tüm nedenleri topladım ve karar verdim. Dosya vermeden aday olmayacağımı açıkladım.

Önümüzdeki günlerde seçilecek adayı destekleme ve ekibinde çalışmayı ilke olarak kabul ettiğimi ilan ettim.

CHP'ye başarılar diliyorum.

Halkımıza başarılar diliyorum. / Şakir Yenigün

NOT:

Trabzon basınından alınan bir bilgiyi de buraya aldık.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Beşikdüzü Belediye Başkan Aday Adayları ilde düzenlenen toplantıda biraraya geldiler.
Toplantıya aday adaylığı için istifa eden İlçe Başkanı Şakir Yenigün’ün kararı ve sözleri damga vurdu. Beşikdüzü’nde uzun yıllardır siyasetin içerisinde yeralan, Oğuz Beldesi Belediye Başkanlığı ve İlçe Başkanlığı görevlerinde de bulunan Şakir Yenigün, Ramis Uzun’u desteklediğini açıkladı ve neden aday adaylığı başvurusu yapmadığına açıklık getirdi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şakir Yenigün, “Hepimizin ortak amacı Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beşikdüzü’nde yerel seçimleri kazanmasıdır. Ben Beşikdüzü’nde yaşıyorum ve halkla iç iççeyim. Sahada gördüm ki seçimleri kazanmaya en yakın aday adayı Ramis Uzun’dur ve tüm tüm aday adaylarından bir adım öndedir. Bu nedenle kendisinden yana fedakarlık yaparak aday adaylığı başvurusu yapmıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek seçimleri kazanmak için çalışmalıyız” diye konuştu.

 

 

Türkelli Köyü, (Oğuz Mahallesi) Beşikdüzü-Trabzon topraklarındadır.  

trzh-TWenfrdeitptrues
Turkey 55.8% Turkey
Russia 21.5% Russia
United States 18.0% USA
Germany 2.3% Germany

Total:

59

Countries
4428009
Today: 24